Zabudnite na lacné sedačky

Zabudnite na lacné sedačky

Sedacia súprava je dominantným prvkom každej obývacej izby. Využívame ju na oddych a relax po celom dni v práci. Pozeranie obľúbených televíznych programov na kvalitnej a pohodlnej sedačke je tým najväčším pôžitkom, na ktorý sa väčšina z nás teší po príchode domov.

Ak ste sa rozhodli vymeniť svoju starú ošúchanú sedačku za novú, luxusnú a pohodlnú sedaciu súpravu poradíme vám pri jej výbere, tak aby ste boli spokojní. Pri výbere sedačky zohráva najdôležitejšiu úlohu práve jej vzhľad. Avšak vzhľad by nemal byť jediným kritériom, a taktiež ani lákavo nízka cena sedacej súpravy.Zabudnite na lacné sedačky a dajte prednosť kvalite a pohodliu.Kritériá, ktoré by ste pri výbere mali zohľadniť:

Rozmer

Veľkosť a rozmer sedačky je potrebné prispôsobiť veľkosti miestnosti, v ktorej bude sedacia súprava umiestnená.

Využitie

Pri výbere sedacej súpravy je dôležité zvážiť aj to akým spôsobom ju budete využívať- či to bude len príležitostne, alebo naopak strávite v nej takmer celý deň. V sedačke s mäkkou výplňou sa sedí pohodlnejšie, ale pri dlhšom sedení sa môže komfortné sedenie zmeniť na nepohodlie. Odporúčame preto radšej sedačku s tvrdším sedením.

Materiál

Materiál používaní na čalúnenie sedacích súprav je buď látka, koža alebo novinka v podobe teflónovej úpravy látkových povrchov. Každý z týchto materiálov má svoje výhody i slabšie stránky, ktoré treba pri výbere zohľadniť.

Farba

Pri výbere farby sedacej súpravy uvažujte prakticky. Na časté využívanie a sedenie nie sú vhodné sedačky svetlých farieb. Ich nevýhodou je, že na nich veľmi rýchlo vidieť prach a drobné nečistoty. Z tohto pohľadu sú veľmi výhodné kožené sedačky alebo sedačky s teflónovou povrchovou úpravou, ktoré sa ľahko udržujú a čistia. Látkové sedacie súpravy zasa poskytujú nekonečné dizajnové a farebné možnosti.

Kvalita

Na prvý ale i druhý či tretí pohľad laickým okom nevieme posúdiť či je sedačka kvalitná. Životnosť sedačky závisí predovšetkým od poťahového materiálu, ale aj od konštrukcie a pohybových mechanizmoch, ktoré sú ukryté vnútri sedacej súpravy. Keďže nevidíme do vnútra sedačky jej kvalita nemusí zodpovedať vysokej cene. Orientovať sa môžeme podľa záručnej lehoty, ktorá by mala byť na kostru sedačky i na poťahovú látku najmenej dva roky. Na kvalitnejšie sedačky sa vzťahuje záruka aj 5 rokov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.