Sedacie súpravy z kože

Sedacie súpravy z kože

Životnosť sedacej súpravy závisí od kvalitného poťahového materiálu. Pri výbere sedacej súpravy preto výberu vhodnej poťahovej látky venujte najväčšiu pozornosť. Zaručene sa neoplatí šetriť práve tu. Pri výbere si nechajte poradiť skúsenými pracovníkmi obchodu s nábytkom, ktorí vám určite veľmi dobre poradia.

Samozrejme, že dôležitý je aj tvar, rozmery i farebné prevedenie sedačky. Najdôležitejší je však poťahový materiál, ktorý by mal byť ľahko udržiavateľný a mal by mať dlhú životnosť. Najkvalitnejšie sú kožené sedacie súpravy. Na ich výrobu sa používa koža z hovädzieho dobytka.  Od kvality kože závisí aj životnosť vašej sedačky. Kožu môžeme rozdeliť do troch základných kategórií: anilínové, semianilínové a korigované. Najkvalitnejšie a najluxusnejšie sú kože anilínové. Cenovo dostupnejšie a zároveň najrozšírenejšie sú sedacie súpravy zo semianilínovej kože, ktorá na prvý pohľad vyzerá ako pravá koža. Sedačky z korigovanej kože sú špeciálne upravované z dôvodu nedostatkov na usniach. Avšak sedacia súprava z tejto kože je extrémne odolná voči nečistotám. Na druhej strane je náročná na údržbu.

O kožené sedacie súpravy sa treba starať. Na čistenie sa nepoužívajú žiadne chemické prostriedky, postačí jemne navlhčená utierka, pomocou ktorej odstránite prach zo sedačky. V prípade menšej nehody, ako napríklad rozliatie čaju, kávy či inej tekutiny sa odporúča ihneď odsať tekutinu pijavou handrou alebo papierom, aby sa rozliata tekutina nedostala hlbšie do kože. Aby vám kožená sedacia súprava nepopraskala nesmie byť umiestnená blízko radiátorov, a taktiež na sedaciu súpravu z kože by nemalo svietiť slnko.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.