Ratanové sedacie súpravy

Ratanové sedacie súpravy

Sedacie súpravy zvyčajne nachádzame v obývačkách, kde dominujú celému priestoru. V obývačkách na sedacích súpravách trávime množstvo času pozeraním televízie či nezáväznou konverzáciou. Sedacie súpravy však nemusia byť umiestnené iba v obývačke. Čo tak sedacia súprava na záhrade? Znie to dobre? Určite áno. Prečo si nepreniesť pohodlie obývačky do pokoja záhrady?

Ratanový nábytok pôsobí vynikajúco hlavne vo vonkajšom prostredí – na terasách, v záhradách či priamo na pláži. Ratanové sedacie súpravy patria do kategórie luxusného tovaru. Sedacie súpravy z ratanu stojí spravidla viac ako tisíc eur. Na trhu sa však objavujú aj výrobky zo syntetického ratanu, ktorý je podstatne lacnejší.

Ratan je rastlina, ktorá rastie v tropických oblastiach sveta. Ratan patrí do rovnakej kategórie rastlín ako palmy, avšak s palmami má vzhľadovo toho veľmi málo spoločného, viac sa podobá na bambus. Na rozdiel od bambusu však ratan potrebuje k svojmu rastu oporu. Ratan je viac-menej popínavá rastlina, ktorá rastie v pralese. Ratan sa považuje za ekologický materiál, pretože jeho využívanie poškodzuje životné prostredie minimálne. Väčšina svetovej produkcie ratanu pochádza z Indonézie. Zvyšok ratanu je pestovaný v krajinách Juhovýchodnej Ázie, ako sú Filipíny, Thajsko či Malajzia.

Odporúčame aj:

Skúsenosti a názory:
Názor na “Ratanové sedacie súpravy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.