Poťahy na sedacie súpravy

Poťahy na sedacie súpravy

Sedacia súprava je centrom našich obydlí a neraz určuje vzhľad celého interiéru domu či bytu. Sedačky sa predávajú v rôznych podobách, štýloch a veľkostiach. To čo najviac ovplyvňuje podobu obývačky je poťah sedacej súpravy.

Pri poťahoch sa toho veľa za posledné roky nezmenilo. Moderný nábytkový dizajn pracuje skôr s tvarmi sedacích súprav ako s ich poťahmi. Tradične sú dostupné dva základné druhy poťahov – látkové a kožené. Ktorý poťah je lepší, nie je možné povedať. Všetko záleží od preferencií celej domácnosti. Oba materiály majú svoje výhody a svoje nevýhody. Látkové poťahy sú príjemné na oko, na výber je množstvo farieb a vzorov, sú príjemné na dotyk v lete aj v zime. Nevýhodou látkových poťahov je to, že pokiaľ sa zašpinia, tak sa pomerne ťažko čistia. Takisto životnosť látkových poťahov je pomerne limitovaná. Látkový poťah sa pomerne rýchlo opotrebúva.

Na druhej strane, kožené poťahy sedacích súprav evokujú pocit luxusu a jedinečnosti. S týmto dobrými vlastnosťami kožených poťahov prichádza aj zopár negatívnych. Koža je studená počas zimných mesiacov. V tomto období je nutné koženú súpravu opatriť dekami a vankúšmi. V lete je naopak kožený poťah príliš horúci a lepí sa na telo.

Odporúčame aj:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.