Látkové sedacie súpravy

Látkové sedacie súpravy

Obývačka je miestnosť, v ktorej trávime pomerne veľa nášho voľného  času. V obývačke čítame noviny či knihy, pozeráme naše obľúbené programy v televízii či iba tak nečinne ležíme a rozprávame sa s rodinou či s priateľmi. Všetky tieto činnosti sú vykonávané na sedacej súprave, jej kvalita a vzhľad sú nesmierne dôležité. Kvalita určuje trvanlivosť a pohodlie, vzhľad sedačky výrazne ovplyvňuje celý dojem z obývačky.

Sedacie súpravy rozdeľujeme do dvoch základných kategórií na základe materiálu ich poťahov. Poznáme látkové sedacie súpravy a kožené sedacie súpravy. Každému vyhovuje niečo iné, toto platí aj pre poťah sedacej súpravy.

Látkové sedacie súpravy majú niekoľko nespochybniteľných výhod. V ponuke je množstvo farieb a vzorov látkových sedacích súprav, čo nie je možné pri ich kožených podobách. Na rozdiel od kože je látka príjemná aj počas chladných zimných mesiacov. V lete je látka príjemná a saje pot, čo sa koži určite nepodarí. Nevýhodou látkových sedacích súprav je to, že v prípade ich zašpinenia, je ich možno len veľmi ťažko čistiť. Kožené sedacie súpravy sú prakticky „nezašpiniteľné“. Látkové sedacie súpravy majú aj nižšiu životnosť ak kožené. Jednoducho látka sa opotrebuje ďaleko skôr ako bežná koža.

Odporúčame aj:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.