Kožené sedacie súpravy

Kožené sedacie súpravy

Obývačka je často centrom každej domácnosti. Stretáva sa tu rodina, oddychuje sa tu, pozerá sa televízia. Najdôležitejším nábytkom v obývačke je rozhodne sedacia súprava. Tá určuje celkový ráz obývačky a záleží na nej, ako sa budú ľudia v obývačke cítiť. Investíciu do sedacej súpravy je potrebné dômyselne zvážiť, pretože kúpa sedacej súpravy je často finančne pomerne náročná.

Na výber máme z množstva typov sedacích súprav. Za najdôležitejší znak sedacích súprav možno považovať ich povrchovú úpravu. Najčastejšie máme ne výber medzi látkovými a koženými sedacími súpravami. Oba typy majú svoje výhody a nevýhody.

Látková sedacia súprava je príjemná na dotyk v lete aj v zime, pôsobí vizuálne dobre a  umožňuje výber  z veľkého množstva farieb. Látkové sedacie súpravy sú spravidla lacnejšie ako kožené.

Kožené sedacie súpravy vynikajú svojim vzhľadom. Takéto sedačky vskutku pôsobia lahodne až luxusne. Avšak s kožou prichádza aj rad nevýhod. Najmä v lete je koža pomerne nepríjemná, pretože sa môže lepiť na spotené telo. Naopak v zime,  kožená sedačka je príliš chladná, a často vyžadujú použitie rôznych diek či vankúšov, aby sa na nich ľudia cítili dobre. Kožené sedačky sú zvyčajne pomerne drahé výrobky, avšak ich trvanlivosť je dlhšia ako u látkových sedačiek.

Odporúčame aj:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.