Čalúnené sedacie súpravy

Čalúnené sedacie súpravy

Sedacie súpravy v obývačkách by mali byť predovšetkým pohodlné. V obývačkách často trávime podstatnú časť nášho voľného času. V obývačkách na sedacích súpravách pozeráme televíziu, rozprávame sa s rodinou či s priateľmi.  Pre pohodlie a príjemnosť týchto činností je potrebné, aby sedacia súprava bola mäkká. To sa dosahuje čalúnením sedacích súprav, ktoré môže byť veľmi rôznorodé.

Základ každého čalúnenia je pena alebo výplň, ktorá sa dáva medzi poťah sedacej súpravy a jej kostru. Táto výplň môže byť rôznorodá, používajú sa viskoelastické peny alebo rôzne polyuretánové materiály, ako je molitan. Výplňová časť čalúnenia je veľmi dôležitá, pretože na jej kvalite závisí životnosť celej sedačky. Najlepšie sú už spomínané viskoelastické peny.

Vzhľad sedacích súprav je daný ich poťahom. Povrchový materiál sedacích súprav môžeme rozdeliť do dvoch základných kategórií – látkové poťahy a kožené poťahy. Oba druhy poťahov majú svoje výhody a nevýhody. Látkové poťahy ponúkajú široký výber vzorov a farieb. Látka na povrchu sedacej súprav pôsobí príjemne. Nevýhodou pri látkových poťahoch je čistenie sedačky, ktoré je pomerne zložité. Naproti tomu kožené sedačky sa čistia veľmi dobre. Nevýhodou kožených poťahov je to, že v zime sú pomerne studené a v lete sa zase nepríjemne lepia na telo.

Odporúčame aj:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.